Kulinarnie,  Podróże

W sobotę w sadzie

Ta opowieść powinna się zaczynać tak: „za siedmioma lasami..”  Sama nazwa tych spotkań zachęca do tego, żeby rzucić wszystko i biec do nich boso :) Wsiedliśmy więc w samochód, zapodaliśmy lokalizację googlemapsom i pojechaliśmy. 

 

 

Kiedy dotarliśmy na miejsce, od progu (samochodu) przywitani zostaliśmy przez gospodynię Kolonii Mazurskiej – i ta domowa atmosfera była czymś wyróżniającym to spotkanie i to miejsce na tle innych tego typu. 

 

Bo jak inaczej można się poczuć pośród rozstawionych w sadzie starych stołów z duszą, zastawionych słoiczkami z domowymi przetworami, o których po kolei opowiada nam Przewodnik-Gospodyni :) Nie pomylcie tego z ekotargami – choć kupicie tu ekologiczne wyroby. Ani z dniem otwartym, choć wszyscy są otwarci i serdeczni. To nie tyle event, co sposób na spędzenie całego dnia, w atmosferze spokoju i radości :)

To fotele rozstawione na trawie :) Pyszne i proste jedzenie, kawa, ciacho i rozmowy o życiu. To brak pośpiechu i tak bardzo szukana przez nas autentyczność.

 

 

Co zjedliśmy? Wędzoną sielawę, z pajdą chleba, hummusem i ogórkiem małosolnym (taka porcja kosztowała 5 zł!), a ja poprawiłam potem kawką i ciastem orzechowo-jabłkowym.

Wróciliśmy oczywiście z różnymi zdobyczami – miodem, sokami, rybką w occie (ta zniknęła jeszcze tego samego dnia.. nie mogliśmy się opanować!). Bardzo przyzwoite ceny przysmaków i świetna jakość! Bardzo cieszymy się np z upolowanego miodu, bo coraz trudniej o takie lokalne i prawdziwe miodki (a u nas w domu łasuchów jest sporo!)

A teraz garść informacji:

 

Spotkania W Sobotę w Sadzie odbywają się cyklicznie, za każdym razem w innym z zaprzyjaźnionych miejsc. Już samo to, że każde z nich jest inne, niepowtarzalne i organizowane przez innych gospodarzy – zachęca by odwiedzić je wszystkie!

Moja relacja odnosi się do spotkania 16.06 w Kolonii Mazurskiej

Kolejne spotkania to:

06.07 – Agrozagadka, Bogaczewo
24.08 – Przechowalnia Marzeń, Mikołajki 

07.09 – Karwik 199, Karwik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *