Beza,  Prywatne

Czy Beza jest słodka?

Zacznijmy od tego, że nie możemy przejść spokojnie ulicą :) Odpowiadamy na masę pytań, dotyczących rasy i charakteru Bezy – może więc zbiorę wszystko w jednym miejscu :)

  • jest to Biały Owczarek Szwajcarski, zwany w skrócie BOS
  • jako owczarek, jest to pies mega inteligentny i potrzebujący ruchu
  • bardzo szybko się uczy i jest podatny na szkolenie, ale..
  • jest bardzo wrażliwy, więc stosujemy TYLKO metody pozytywne (przy ostrzejszym tonie głosu potrafi się wycofać, zesmutnieć i trening skończony)
  • rasa ta NIE JEST obronna ani pilnująca domu – chyba że zatrzyma kogoś swoją przeogromną radością i miłością :)
  • ponieważ jest to pies bardzo inteligenty (ale wrażliwy) najważniejsza jest konsekwencja – wyjątki szybko stają się regułą
  • dla BOSa najważniejszy jest jego Człowiek i Stado. Jest cieniem swojego Pana/Pani. Ja do kuchni, ona do kuchni, ja do biurka, ona pod biurko. Pod drzwiami łazienki pilnuje, czy na pewno wyjdę z wanny i wita jakbyśmy nie widziały się rok :) Dlatego pamiętaj, że ciężko znosi rozłąkę i absolutnie NIE NADAJE SIĘ DO KOJCA – to pies, który musi być blisko człowieka
  • świetnie dogaduje się z dziećmi, jest łagodny, a kiedy podrośnie, również delikatny

Jeśli podoba Wam się takie stworzonko, to pamiętajcie, że bliżej mu do dziecka, niż do zabawki. Czuje, myśli i potrzebuje miłości i uwagi. Zwróćcie też uwagę, aby hodowla była certyfikowana – stanowczo mówimy NIE tzw. pseudohodowlom.

Dlaczego nie można kupić pieska taniej i komu to szkodzi? Otóż w pseudohodowlach suczki często mają małe co cieczkę, bywa, że trzymane są w piwnicach, szopach, wycieńczone i chore. Naczytałam się również o tym jakie zdrowotne problemy mają później takie szczeniaki. Więc nie, nie chodzi tu o to, że nie chcesz jeździć na wystawy i nie potrzebujesz rodowodu. Chodzi o to, że kochasz zwierzęta i nie pozwalasz ich krzywdzić.

A odpowiadając na tytułowe pytania – Beza jest przesłodka :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *